Today matters

Nie ma wiele książek, do których wracam, ale do tej zamierzam: https://www.goodreads.com/book/show/389921.Today_Matters. Przystępna, ciekawa forma, masa anegdot i historii z życia, a przede wszystkim masa inspiracji. Jeden z rozdziałów pewnie przeczytam jeszcze kilka razy. Poza teorią John Maxwell zaproponował formułę samodoskonalenia, która pozwala wypracować pozytywne nawyki w wybranych dziedzinach życia. Przetestuję i być może za jakiś czas odniosę się w tym miejscu do efektów oraz samej formuły.

Kiedyś na spotkaniu z coachem usłyszałem, że nie coachuje się pracownika tylko człowieka. Innym razem, że po zakończonym dniu pracy nie powinno się od tej pracy całkowicie odcinać. Praca, niezależnie od jej charakteru, jest istotną częścią życia. Życie zawodowe i prywatne nie powinny być oddzielone, powinny się uzupełniać.

Jakoś tak już jest, że w pewnym momencie szukamy balansu, przynajmniej większość z nas. Ale to błąd, bo balans oznacza równowagę między czymś rozłącznym, która jest nieosiągalna i nie jest dobra. Myślę, że powinniśmy szukać harmonii, która daje poczucie sukcesu i satysfakcji. Różne dziedziny naszego życia powinny się zazębiać i uzupełniać. To harmonia, która może dawać efekt synergii. John Maxwell wyjaśnia jak rozumie poszczególne dziedziny i jak pracować, aby osiągnąć harmonię.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *