Można inaczej

Niedawno trafiłem na videoblog Adama Matysiaka https://turkusowyprezes.pl/. Adam założył Software House, a po kilku latach zdecydował się wdrożyć turkusowe zarządzanie. Część praktyk, jak sam mówi, stosował nieświadomie od początku.

Bardzo się ucieszyłem, bo to kolejny przykład na to, że się da, że można inaczej. Oczywiście nie wiem ile litrów krwi i potu Adam wylał po drodze – ale można. Co więcej jest kilka innych Software Housów, które weszły na drogę do Turkusu.

Jeżeli chodzi o samego bloga to polecam go zwłaszcza osobom, które zaczynają interesować się Turkusem. Najciekawsza była dla mnie rozmowa z Yannem Gontardem CEO Sodexo Polska (https://www.youtube.com/watch?v=67MX5E92wGM&list=PLmbhV2nfUs82A2PZJ-BZqLrMxPaEVOw71&index=19&t=0s) oraz wykład Radosława Kmity o finansowej transparentności i sposobie budowy ścieżki wynagrodzeń (https://www.youtube.com/watch?v=fZ6R3yHc2mg&list=PLmbhV2nfUs82A2PZJ-BZqLrMxPaEVOw71&index=16).

Przy okazji dowiedziałem się o istnieniu https://www.sodapl.com/ (Software Development Association Poland), której celem jest promocja oraz wsparcie polskich software housów. Zaskoczyło mnie, że konkurujące ze sobą podmioty są w stanie w ten sposób współpracować.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *